شركت مهندسين مشاور سروآب حدود سه دهه سابقه، دامنه وسيعي از خدمات مهندسي را در زمينه هاي تأسيسات آب و فاضلاب، منابع آب و سد سازي، آبياري و زهكشي و سازه ارائه مي نمايد. خدمات اين مشاور در سطوح مختلف مطالعات، از مرحله شناسايي، برنامه ريزي و تهيه طرح توسعه منابع آب، تا نظارت عمليات اجرايي و بهره برداري گسترش يافته است.

   اين شركت با تكيه برمجموعه توانمند كارشناسان خود مي كوشد با نگاهي دورانديشانه مطلوب ترين خدمات فني- مهندسي را براي تحقق بخشيدن به برنامه ها و طرحهای توسعه منابع آب كشور، همسو با سياستهاي توسعه پايدار ارائه نمايد.

   کل ظرفیت تصفیه خانه های آب شهری که این مشاور مطالعه، طراحی و ناظر بر اجرای آن را برعهده داشته است به بیش از 620 هزار متر مکعب در روز بالغ می شود. از جمله تصفیه خانه سوم آب شرب مشهد که با ظرفیت 6 متر مکعب بر ثانیه با موفقیت به بهره برداری رسیده است. احداث یک واحد مخزن یک میلیون متر مکعبی در مجاورت این تصفیه خانه، با هدف کاهش انرژی برق مصرفی طرح بزرگ آبرسانی از سد دوستی در ساعت پیک مصرف برق و همچنین ایجاد حجم ذخیره مناسب آب جهت استفاده در مواقع اضطراری و بروز اتفاقات خط انتقال و جلوگیری از تنش تأمین آب شهر بزرگ مشهد، از ویژگی های خاص این پروژه به شمار می رود.

شرکت مهندسین مشاور سروآب تاکنون طراحی و نظارت بر اجرای بیش از 2000 کیلومتر خطوط انتقال آب و 1500 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب همراه با تصفیه خانه ها، ایستگاه های پمپاژ، مخازن و دیگر ابنیه موردنیاز را به عهده داشته است.

از دیگر فعالیتهای سروآب می توان به مطالعه، طراحی و نظارت بر عملیات اجرایی طرحهای آبرسانی و شبکه توزیع آب شهری، آبرسانی فضای سبز، آبیاری و زهکشی، سدسازی و همچنین مطالعات جامع منابع آب و محیط زیست اشاره نمود..

   تأمین آب شرب مشهد به حجم 150 میلیون متر مکعب در سال از طریق جایگزینی پساب تصفیه خانه های فاضلاب با آب کشاورزی، از دیگر افتخارات مشاور سروآب به شمار می رود که برای اولین بار در کشور انجام شده است و بخشی از آن با موفقیت در حال بهره برداری است.

   شركت سروآب سعي دارد علاوه بر گسترش حوزه خدمات مشاوره، تمركز خود را بر خدمات مهندسي مشاور در بخش آب و فاضلاب كشور حفظ كرده و با ارتقاء نقش خود به عنوان يك شركت برتر مشاور تخصصي، در راستاي اهداف و برنامه هاي كلان مديريت آب كشور قرار داشته باشد.